Adopcje

Każdy podopieczny trafiający do swojego domu zwalnia miejsce dla kolejnego nieszczęśnika, który potrzebuje naszej pomocy. Niestety nie brakuje kotów, które zostały niemal wyrwane śmierci z rąk, czy też zostały zabrane od ludzi znęcających się nad nimi. Jak również takich, które zostały oddane przez krewnych, dla których liczy się tylko mieszkanie po swoich zmarłych członkach rodziny – ale już bez ich pupili. Pod naszą opiekę trafiają też koty oddane przez swoich opiekunów, których życie powywracało się do góry nogami przez co nie mogą dłużej opiekować się swoim zwierzakiem…

Czym jest adopcja?

Adopcja kota to niezwykle poważna decyzja. Na lata, może na 15, może na 20. Kot to nie zabawka, to członek rodziny, który ma swoje potrzeby a w zamian obdarza nas swoja miłością i towarzystwem.

 

Bądź świadom, że:

  • Decyzja o przyjęciu kota pod dach musi być podjęta wspólnie przez wszystkich członków rodziny.
  • Kot też choruje! Tak samo jak każdy z nas. Dlatego może wymagać specjalistycznej opieki, badań, diety, troski.
  • Kot je i wydala. Może też coś zniszczyć. Kot porusza się po wszystkich płaszczyznach, może chcieć spać z nami w łóżku, miauczeć, będzie zostawiać futro na ubraniach czy meblach i robić masę innych rzeczy.
  • Kot to nie zabawka! Nie postawi się jej na półce za szybką.
  • Utrzymanie kota kosztuje. Kot powinien jeść karmę przeznaczoną dla niego, a nie na przykład resztki z obiadu. Równie ważne jest zapewnienie kotu żwirku, pasty odkłaczającej, zabawek i innych akcesoriów. Obowiązkiem każdego opiekuna są odrobaczenia 2-4 razy w roku, szczepienia raz na 2 lata , a w przypadku choroby – leczenie. Poszukujemy dla naszych kotów domów niewychodzących, w których kot będzie bezpieczny i nie zostanie ofiarą ruchu samochodowego czy osoby nie przyjaznej kotom. Kwestia możliwości zabezpieczenia balkonu, najczęściej otwieranych okien jest omawiana indywidualnie z każdym potencjalnym adoptującym.

Jak zacząć?

  1. Przeglądnij ogłoszenia adopcyjne.
  2. Otwórz ankietę adopcyjną , wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
  3. Przeczytaj umowę adopcyjną – będziesz wiedzieć czego oczekujemy.
  4. Odwiedź* kota, który Ci się spodobał, w miejscu gdzie przebywa. W przypadku większości naszych podopiecznych jest to dom tymczasowy.
  5. Na spotkanie zabierz ze sobą współmieszkańców*! Okaże się czy nie są uczuleni, jak kot reaguje, jak zachowują się Twoje dzieci. To bardzo ważny element procedury adopcyjnej a decyzja o wyborze kota powinna być Waszą wspólną decyzją.
  6. Pamiętaj, że poświęciliśmy tym kotom niejeden dzień, czasem niejedną noc ratując ich życie, a przede wszystkim dbamy o nie i przywiązujemy się do nich, dlatego szukamy im najlepszych domów.

Oczekujemy od Ciebie uczciwości. Oddajemy kota za darmo wobec czego mamy prawo do określonych wymagań, związanych z bezpieczeństwem i opieką nad kotem, jeśli się nimi nie zgadzasz to niestety nie dojdzie do adopcji.

Jeżeli dojdzie do porozumienia w sprawie warunków adopcji, a między Wami a naszym podopiecznym zaiskrzy, to umówimy termin przywozu kota. To ostatni moment weryfikacji kiedy możemy odstąpić od pozostawienia go ze względu na różnice w ustaleniach a zastaną rzeczywistością.

Pamiętaj, gdy zmieni się poważnie Twoja sytuacja życiowa, to kot zawsze wraca do nas, obojętnie czy za miesiąc czy 6 lat. Jeżeli poważnie zachoruje, jakimś sposobem zaginie, umrze – powiadamiasz nas o tym. Bo: w pierwszym przypadku możemy pomóc wiedząc do jakiego specjalisty Cię skierować, w drugim możemy podpowiedzieć w jaki sposób i gdzie szukać kota lub nawet uczestniczyć w poszukiwaniach, w ostatnim – to dla nas po prostu ważne.

Koty z Fundacji Stawiamy na Łapy

Każdy zwierzak jest w naszej Fundacji jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, posiada wszczepiony CZIP i jeżeli wiek na to pozwala jest po zabiegu sterylizacji/kastracji. Jeżeli jest za mały na zabieg możesz, gdy dorośnie, skorzystać z jego promocyjnej ceny w wybranych lecznicach.